Sparingi BJJ w Łamator Racibórz

Sparingi BJJ w łąmator Racibórz

W połowie lutego nasz klub miał przyjemność uczestniczyć w sparingach międzyklubowych Brazylijskiego Jiu-Jitsu w Klubie Łamator Racibórz. Do klubu przyjechali zawodnicy z Sparty z Jaworzna, z Rybnickiego klubu Ju-Jitsu Sportowego ( RKJJS ) z Rybnika, Sparty z Kuźni Raciborskiej i oczywiście nie zabrakło zawodników z naszego Rydułtowskiego Klubu KS Stein Academy. Łącznie na macie miało okazję zmierzyć się wielu wyśmienitych zawodników od tych początkujących z białymi pasami po czarne pasy BJJ.

Zawodnicy naszego klubu pokazali wysoki poziom i w większości wygrywali swoje walki, mieli również kilka walk bardzo ciężkich oraz walk przegranych z których wyciągnęli już doświadczenie i pracują nad poprawą swoich błędów. Z Rydułtowskiego klubu było nas ponad 16.

Tego typu imprezy dają zawodnikom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności z zawodnikami nieznanymi z innych klubów w sposób przyjazny i przyjacielski. Jest to idealny sposób na przygotowywanie się do zawodów aby raz na kilka miesięcy wziąć udział w takiej imprezie. Takie imprezy również pozwalają poznać innych zawodników, zaprzyjaźnić się oraz zintegrować. Zawodnicy mają również możliwość sprawdzenia swoich umiejętności z zawodnikami bardziej doświadczonymi i wyższymi pasami.

Dziękujemy klubowi Łamator z Raciborza oraz trenerowi Tomaszowi Jabłonka za zaproszenie na sparingi. Czekamy już na kolejną edycję tej imprezy!