9 Medali na Pucharze Polski w Katowicach

Puchar Poslki Ju-Jitsu bjj Katowice - 9 medali rydułtów

W dniu 02.04.2023 dziewięciu zawodników naszego Rydułtowskiego Klubu sportów walk wystartowało na zawodach Pucharu Polski w Katowicach. Obłożenie w kategoriach było spore, a więc każdy zawodnik musiał stoczyć wiele walk. Ponadto w kategoriach wagowych nie było podziału na pasy, a więc początkujący zawodnicy mogli trafić na dużo bardziej doświadczonych i utytułowanych zawodników. Tak też było każdy z naszych zawodników miał bardzo ciężkie walki. Finalnie od rana do wieczora toczyły się boje o medale. Nasz Klub z Rydułtów pokazał wysoki poziom wygrywając wiele walk oraz przywożąc aż 9 medali na 9 zawodników. W zawodach brał też udział Trener rydułtowskiego klubu Krystian Stein który zajął pierwsze miejsce w kategorii NoGi ( bez kimon ) oraz drugie miejsce w kategorii Gi -94kg. Łącznie stoczył 6 walk z czego 5 zakończył poprzez poddanie przeciwnika, jedną przegrał na punkty z światowej klasy zawodnikiem. I tak nasz Klub KS STEIN ACADEMY team Rydułtowy wygrał:

  • Trener Krystian Stein – zloty oraz srebrny medal
  • Ksawery Kocur – dwa złote medale
  • Przemysław Gajdowicz – Srebrny medal
  • Natalia Blanik – Srebrny medal
  • Julia Kocur – Brązowy medal
  • Szymon Niestroj – Srebrny medal
  • Dawid Kaczmarski – Srebrny medal
  • Dawid Piela – 4 miejsce
  • Patryk Twardy – 4 miejsce

Jeszcze raz wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników!