Trening Brazylijskiego Jiu Jitsu

Brazylijskie Jiu-Jitsu to jedna z najskuteczniejszych form walki, polega ona na sprowadzeniu walki do parteru poprzez obalenia lub rzuty, a następnie na ustabilizowaniu pozycji w parterze i zastosowaniu różnego rodzaju technik kończących w postaci dźwigni czy duszeń. Brazylijskie Jiu-Jitsu od wielu lat wykorzystywane jest w walkach MMA. Ponadto zawodnik nie znający chociaż podstaw BJJ nie ma co wychodzić do oktagonu.

Główną zaletą Brazylisjkiego Jiu-Jitsu jest fakt iż mogą go trenować dzieci, kobiety jak i mężczyźni bez znaczenia na wielkość oraz posiadaną siłę. W BJJ główną rolę w walce odgrywa technika, siła to jedynie dobry dodatek do walki. Wszelkiego rodzaju dźwignie, duszenia czy obalenia nie wymagają siły fizycznej.

BJJ składa się z nieskończonej ilości technik które zawodnicy rozwijają z roku na rok dodając do nich kolejne elementy. Mnogość technik sprawia iż nasz przeciwnik nie jest w stanie przewidzieć każdego naszego ruchu jak to ma zastosowanie np w boksie.

Trening BJJ ma sporo zalet, trenując tą sztukę walki rozwijamy kondycję fizyczną całego ciała, nabieramy szybkości oraz zwinności. Ponadto dzięki rozciąganiu mięśni podczas technik, sparingów oraz rozgrzewki nasze ciało staje się zwinniejsze i bardziej elastyczne.

Wszystkich chcących rozpocząć przygodę z Brazylijskim Jiu Jistu zapraszam na trening. Wprowadzę Cię w świat walki zaczynając od najprostszych i najskuteczniejszych technik, a efekty zobaczysz już po pierwszym treningu.