I ty możesz zostać mistrzem sztuk walki!

treningi sportów walki, mma, bjj, boks Rydułtowy Rybnik Racibórz

Brazylijskie Jiu-Jitsu ma bogatą historię, od słynnej rodziny Gracie która rozpromowała tą sztukę walki w Brazylii aż po walki UFC w Ameryce, Japonii, a następnie na całym świecie. Dzisiaj żaden czołowy zawodnik MMA nie lekceważy Brazylijskiego Jiu-Jitsu, a bez wiedz i umiejętności BJJ nie ma po co wychodzić do klatki. Zaletą Jiu-Jitsu jest jego techniczna strona w której lżejszy i mniejszy zawodnik jest w stanie pokonać dużo większego przeciwnika tylko i wyłącznie używając techniki walki. W BJJ rozwijamy również nasz umysł oraz pamięć, trenując ten sport zauważysz że jest on bardzo podobny do szachów! Musisz z góry przewidywać 3 następne kroki twojego przeciwnika a następnie je wyprzedzić swoją techniką.

Trenowanie BJJ to nie tylko nauka walki, samoobrony i chęć zostania mistrzem sztuk walki. Ale również wiele korzyści płynących z samego jego uprawiania. Główną zaletą jest sport i rozwój całego ciała. Pozwala on zbudować ładną i wysportowaną sylwetkę a nasze mięśnie będą szybkie, mocne i twarde. Ponadto poprawiamy kondycje tlenową i beztlenową która pozwala przetrwać całą walkę ale również sprzedaje się w życiu codziennym na przykład wbiegając pod schody w bloku.

Trenowanie sportów walk a przede wszystkim Brazylijskiego Jiu-Jitsu to również poprawa wad postawy, niwelowanie problemów z niskim napięciem mięśniowym, wzmocnienie odporności na bakterie i wirusy ale również odreagowanie stresu, rozładowanie emocji. Dzięki treningom wydala się endorfina czyli hormon szczęścia a spada poziom kortyzolu czyli hormonu stresu przez co trenowanie sportów walki jest zalecane osobą które mają ciężką i stresującą pracę, wpadają w depresję oraz osobą które mają siedzący tryb życia aby rozładować emocje i wrócić do domu z uśmiechem na twarzy.

U nas w dojo liczą się uczniowie, staramy się stworzyć miłą i rodzinną atmosferę, wspólne wyjazdy na obozy, sparingi, zawody i inne imprezy związane z BJJ sprawiają że stajemy się jedną wielką rodziną. Na macie każdy sobie pomaga i na wzajem rozwija. U nas każdy może zostać mistrzem sztuk walki. Wystarczy zawziętość i regularny trening.

Chcesz do nas dołączyć? Zapraszam! Nasza sala znajduje się w Rydułtowach na ul. Traugutta 293 ( obok rynku ) a niedaleka odległość od Rybnika, Wodzisławia, Radlina czy Raciborza sprawiają że zawodnicy przyjeżdżają z różnych stron. Nie czekaj do jutra i już dziś zapisz się na zajęcia! Masz pytania? pisz lub dzwoń śmiało pod nr 692233566

Sensei mg. inż. Krystian Stein – Trener KS Stein Brasilian Jiu-Jitsu team Rydułtowy