7 medali na Mistrzostwach Europy w Luboniu BJJ

Mistrzostwa Europy BJJ 2022r - KS STEIN RYDUŁTOWY

W sobotę 29.10.2022 roku wystartowaliśmy na Mistrzostwach Europu w Brazylijskim Jiu-Jitsu w Luboniu obok Poznania. Nasza drużyna spisała się na medal, każdy z zawodników startujących w zawodach zawalczył i zrobił bardzo dobre walki wygrywając nawet z dużo bardziej doświadczonymi zawodnikami. Finalnie zdobyliśmy 7 medali w tym 3 srebrne medale Mistrzostw Europy na 7 startujących zawodników. Na zawodach startował również trener naszego klubu który wywalczył Srebrny medal w kategorii Brązowych pasów.

Do mistrzostw Europy przygotowywaliśmy się przez wiele miesięcy, dla niektórych zawodników był to debiut, a już w przyszłym roku planujemy kolejny start w tej wielkiej imprezie. Już teraz przygotowujemy się pod kolejne zawody w przyszłym roku aby przywieźć jeszcze więcej medali. Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom wygranych walk oraz co ważne poświęcenia jakie dołożyli przygotowując się do zawodów. Warto tutaj wspomnieć że samo wystartowanie na tak wielkiej imprezie gdzie jest widownia na kilka set ludzi oglądających twoją walkę to już nie lada wyczyn, a wygrana walka na takiej imprezie to już osiągnięcie którym można a nawet trzeba się chwalić!

Oto lista naszych zawodników:

– Szymon Niestroj – Srebrny medal

– Jakub Franiczek – Srebrny medal

– Krystian Stein Trener- Srebrny medal

– Patryk Boldys – Brązowy medal

– Natalia Blanik – Brązowy medal

– Ksawery Kocur – Brązowy medal

– Bartosz Lipka – Brązowy medal

GRATULUJE WSZYSTKIM!