Mocne Dzieciaki Camp Gołanice

Obóz BJJ Checkmat Mocne dzieciaki Gołanice - KS STEIN ACADEMY

W dniach 19-21 kwietnie odbyła się pierwsza odsłona Campu dla dzieci i nastolatków „Mocne Dzieciaki” który był organizowany wspólnie przez Checkmat Głogów, Frontline Academy oraz KS STEIN ACADEMY. Głównym założeniem tego Campu było przygotowanie dzieci do startów w zawodach oraz danie ogromnej dawki wiedzy przekazanej w przystępny dla nich sposób.

Obóz Mocne Dzieciaki to nie tylko treningi! Jako trenerzy uznaliśmy iż dzieci muszą czerpać przyjemność z treningów aby chcieć chłonąć wiedzę dlatego też treningi były przeplatane różnego rodzaju atrakcjami. W trakcie obozu dzieci nie miały telefonów co miało i spowodowało iż szukały integracji, wspólnych zabaw, gier i treningów. Dzieci mocno się zaprzyjaźniły z swoimi kolegami z klubu jak i innymi dziećmi przebywającymi na obozie.

W piątek przyjechaliśmy na obóz gdzie czekał już na nas ciepły posiłek który dodał nam energii na cały dzień. Następnie ulokowanie w pokojach, dwie godziny wolnego czasu gdzie dzieci mogły pograć w piłkę na boisku, zagrać w tenis stołowy czy bilard. Otrzymały również z 50 gier planszowych którymi podzielili się po pokojach. Następnie pierwszy trening sparingowy na macie o wymiarach 150 metrów kwadratowych. Dzieci przez 2 godziny miały możliwość walczyć ze sobą na wzajem. A trenerzy doglądali ich oraz poprawiali technikę walki.

Po pierwszym treningu chwilka na odpoczynek, a następnie kolejna atrakcja! Wszystkie dzieci miały zabrać ze sobą poduszkę oraz kołdrę i udaliśmy się na salę treningową gdzie wyświetlany był film. Do tego popcorn chipsy oraz super atmosfera! Dzieci cieszyły cię z tego pomysłu!

Jest Sobota rano pobudka o godzinie 7, co nie było takie łatwe! Przypominam iż dzieci nie miały telefonów musiały same wyczuć godzinę wstać i obudzić się nawzajem. Szybkie i smaczne śniadanko a po nim kolejny trening! Tym razem trening Techniczny na którym trenerzy pokazywali techniki walki, a dzieci miały możliwość wypróbowania ich w zadaniówkach. Ponad 2 godziny treningu, dzieci zmęczone wracają do pokojów gdzie mają ubrać się w ciepłe ciuchy bo czeka ich kolejna wycieczka!

Wchodzimy do samochodów i udajemy się nad pobliskie jezioro z piękną piaszczystą plażą! Niestety pogoda nie dopisała, pochmurny dzień oraz przelotny deszcz spowodowały iż spędziliśmy tutaj jedynie godzinę. Jednak zaliczyliśmy małe molo, plac zabaw, plaże jak i siłownię podwórkową.

Ale to nie koniec obozu ani atrakcji! Lecimy dalej, powrót do hotelu gdzie znowu czeka na nas ciepły obiadek, chwila czasu wolnego i lecimy z kolejnym treningiem tym razem w kimonach. Na treningu w ramach rozgrzewki zorganizowane były wszelkiego rodzaju gry i zabawy tak aby w pełni zaangażować dzieci do ćwiczeń! Następnie trenerzy pokazali kilka technik które następnie były przez dzieci przepracowane a na koniec sparingi.

Po treningu zorganizowany był konkurs tańca, dziewczyny i chłopacy podzieleni byli na grupy i musieli konkurować ze sobą. Jurorami zostali trenerzy którzy oceniali zmagania dzieci. Wszystkie dzieci na koniec zostały nagrodzone szampanem dla dzieci. Ale to nie wszystko w czasie gdy dzieci przygotowywały się do konkursu tańca na dworze już przygotowywana była Bania z gorącą wodą oraz ognisko którym zakończyliśmy drugi dzień Campu.

No i tym sposobem dochodzimy do trzeciego dnia gdzie znowu na dzieci czeka pobudka o godzinie 7 rano, pyszne śniadanie po którym dzieci mają dwie godziny czasu wolnego aby jeszcze się wybawić z swoimi nowo poznanymi kolegami, różnego rodzaju gry i zabawy powodują że dzieci są bardzo uśmiechnięte! A na koniec oczywiście musi być mocny trening sparingowy! Ponad 2 godziny technik i sparingów zadaniowych które spowodowały że dzieci w drodze powrotnej do domu przespały prawie całą drogę.